Projekty

MsPS ZC s.r.o. sa dlhodobo snaží o zapájanie sa do projektov financovaných z fondov EU. V minulosti sme realizovali projekt "Triedený zber komunálnych odpadov v Žarnovici". Bližšie informácie k projektu nájdete priamo na podstránke ktorá sa projektu venuje.

Tak isto nám bol schválený aj projekt „Mobilná kompostáreň pre Žarnovicu a okolie“, ktorý ale bol mimoriadne ukončený z dôvodu možných komplikácii pri verejnom obstarávaní a následného rizika vzniku neopravených výdavkov. Konkrétne bolo dôvodom to, že metóda verejného obstarávania ktorá bola uvedená v schválenej žiadosti o poskytnutie NFP (a teda v projekte schválená), následne pri konzultáciách po podpise zmluvy o poskytnutí NFP bola identifikovaná ako nevhodná. Alternatívnu metódu navrhnutú SAZP nebolo možné použiť z dôvodu nesúladu s výzvou. Použitie pôvodne navrhovanej metódy SAZP neodporučila, z dôvodu rizika vzniku neoprávnených výdavkov. Vzhľadom na skutočnosť, že počas obdobia prípravy na realizáciu projektu vzrástli aj ceny jednotlivých zariadení a bolo by potrebné aj vyššie spolufinancovanie žiadateľa, vedenie MsPS ZC po konzultáciách s vedením mesta od projektu odstúpilo.